Home » cnckesim
A+ R A-

Cnc Kesim :: Cnc Kesim Fiyatları | Cnc Kesim Nasıl Yapılır Cnc Router Kesim

e-Posta Yazdır PDF

CNC Freze tezgahları operasyon yeteneklerinin çeşitliliği bakımından en çok işlem kabiliyetine sahip olan tezgahlardır. Freze tezgahlar en az 3 olmak üzere 4-5 ve daha fazla eksende işlem yapabilme özelliklerine sahiptir.CNC, İngilizce Computer Numerical Control , kelimelerinin kısaltması yani 'bilgisayar sayımlı kontrol' anlamına gelir. CNC makinalar, bilgisayar aracılığı ile programlanarak "otomatik" olarak işleme yapan makinelerdir.
CNC makinalar ile kesme, delme, tel erozyon, ağaç işleme, torna, freze, lazerle kesim, ahşap oyma, gibi işlemler bilgisayar destekli olarak yapılabilmektedir. Firmamız profesyonel bir şekilde son derece teknolojik tezgahlarda cnc kesim, mekan dizaynına uygun pleksi harf cnc kesim alüminyum kesim, strafor kesim ve istenilen şekilde cnc motif kesim ile sizlere layık olanı sunmayı prensip edinmiştir
CNC KESİM ÖRNEKLERİMİZ 

Computer Numeric Control (CNC) mantığıyla,X ( Sağ-Sol), Y ( ileri- Geri ) ve Z (Aşağı-Yukarı) eksenlerin bilgisayarda tasarlanmış grafik şeklince yol izleyen makinelere diyebiliriz. Z eksenine bağlanmaş freze motoru sayesinde 2 boyutlu veya 3 boyutlu kesimler yapar.

Cnc Router Kesim Makinası İle Ne Tür Malzemeler kesilir ?

Ağaç,kontraplak,mdf,sunta,parke dahil olmak üzere
Plastik,pleksi,dekota,foreks, akrilik ve polietilen,polipropilen
Sert Yalıtım Köpüğü,strafor
Mermer,doğal taş
Demirdışı metaller,aluminyum,prinç,bakır vs..